VÝKUP BYTŮ

Provádíme přímý výkup bytů, objektů k bydlení a bytových objektů. Vykupujeme nové i starší byty zatížené exekucí nebo jiným břemenem.

   VÝKUP DOMŮ | OBJEKTŮ

Provádíme přímý výkup domů, objektů k bydlení a bytových domů. Vykupujeme nové i starší rodinné domy, vesnické usedlosti.

   VÝKUP POZEMKŮ | PARCEL

Současně provádíme přímé výkupy pozemků, stavebních parcel k zástavbě. Vykupujeme pozemky zatížené exekucí nebo jiným břemenem.

   VÝKUP CHATY | CHALUPY

Výkup chaty nebo výkup chalupy, jiné usedlosti k rekreaci, přímé výkupy chalup. Vykupujeme chaty nebo chalupy zatížené exekucí nebo jiným břemenem.

Přímý výkup | aktuality

Výkup bytů
Výkup domů
Výkup pozemků
Výkup objektů
Výkup orné půdy
Finance & hypotéka
Exekuce & výkupy
Zákony | legislativa
Životní prostředí
Ekonomika bydlení
Jiné
Kategorie: Ekonomika bydlení Dne: 21.02.2014
Energetické štítky budov
Od dubna 2013 povinně, jinak vám hrozí stotisícová pokuta!

Energetické štítky budov jsou povinné od ledna. První tři měsíce však nové pravidlo fungovalo ve zkušebním režimu – pokud jste ho porušili, inspektoři přimhouřili oči a poradili, jak se zařídit. Teď zahřívací kolo skončilo: Kdo si štítek energetické náročnosti včas neobstará a přijde se na to, dostane tučnou pokutu. Ta se může vyšplhat až na sto tisíc korun.

Pro koho je energetický štítek povinný?

Povinnost opatřit si energetický štítek zatím neplatí pro každého. Aktuálně se nařízení týká především stavitelů a vlastníků (společenství vlastníků nevyjímaje) nových budov. Energetický štítek si ovšem už nyní musí pořídit také každý, kdo prodává, pronajímá nebo výrazněji přestavuje nemovitost stávající. Pravidlo platí jak pro rodinné a bytové domy, tak i pro komerční a administrativní nemovitosti. Podpis smlouvy o pronájmu či prodeji nemovitosti by tak dnes podle zákona měl být možný pouze v případě, že si předem obstaráte štítek energetické náročnosti. A pozor! Pokud se chystáte přestavovat, musíte si štítek sehnat ještě dřív, než zažádáte o stavební povolení.